Reklamaproporcja kadrów Jak ważne są zdjęcia ślubne Fotografia ślubna Co to jest lustrzanka? Jak wybrać obiektyw do aparatu fotograficznego? Pomysły na miejsca do zdjęć ślubnych

Mapa strony
Sponsor


Co to jest lustrzanka?

Lustrzanka

Zaliczamy ją do jednych z najnowszych aparatów fotograficznych. Jest wyposażona w lustro i matówkę, dzięki czemu mamy dokładną prezentację bieżącego kadru. Ma to znaczenie przy precyzyjnym nastawianiu odległości fotografowania, ocenianiu głębi ostrości, ocenie aberracji optycznych, jak i również przy prawidłowym kadrowaniu obiektów z bliskiej odległości.

Lustrzankę dzielimy ze względa na liczbę obiektywów. I tak wyróżniamy jednoobiektywowe oraz dwuobiektywowe; ze względu na rodzaj materiału światło czułego: analogowe, cyfrowe; ze względu na wielkoś klatki filmu: małoobrazkowe, średnioformatowe i wielkoformatowe; jak i na ich przeznaczenie: amatorskie popularne, profesjonalne.

Lustrzanka jednoobiektywowa jest aparatem wyposażonym w jeden obiektyw, a lustro wbudowano w korpus, dzięki któremu światło pada przez obiektyw na matówkę, gdzie tworzy się obraz. Dalej przechodzi przez pryzmat pentagonalny do wizjera.
Copyright 2010